четврток, 05 март 2009

МАЈСТОРИЈА НА ПАНДЕВ

На натпреварот Лацио-Јувентус, што се одржа во Рим,во рамките на Копа Италија, истата ноќ кога Струмица се тресеше во карневалската треска (3.3.2009) нашиот Горан Пандев постигна мајсторски гол и го изедначи резултатот на 1:1, по што следуваше и голот на Роки за конечна победа на Лацио.

Нема коментари: