среда, 6 јануари 2010

ПРВ ГОЛ НА ПАНДЕВ ЗА ИНТЕР

По само четири дена од потпишувањето на договорот со миланскиот фудбалски гигант- Интер, Жозе Мурињо му даде доверба на Пандев веќе на првиот натпревар од пролетниот дел на првенството против Киево, а нашиот фудбалски маѓепсник ја оправда, постигнувајќи гол, со кој му обезбеди водство и победа на својот нов тим. Сепак, топката ја поминала гол линијата по ударот на Балотели, па голот му е припишан нему, што е и праведно.